Jak zamówić
Proces wyceny lub zamówienia towaru
JAK KUPOWAĆ MATERIAŁY NA BUDOWĘ DOMU?
Każdy inwestor chciałby, aby jego dom był zbudowany z jak najlepszych materiałów budowlanych. Ceny tych samych materiałów mogą nieco się różnic w zależności, gdzie dokonujemy zakupów. Jak kupować materiały na budowę domu, aby nie przepłacać?
Zakup materiałów budowlanych musi być przemyślany i skalkulowany. Najlepiej wykonać kosztorys budowy domu (można zadanie to powierzyć kierownikowi budowy lub projektantowi). Będzie on zawierał zestawienie materiałów budowlanych wraz z podaną ilością. Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie, ponieważ będziemy dokładnie wiedzieć czego i w jakiej ilości potrzebujemy. Dzięki temu nie zabraknie nam np. bloczków podczas wznoszenia ścian, czy cementu – tym samym nie będzie przestojów w budowie. Poza tym nie będziemy się musieli martwić, gdzie po skończonej budowie domu przechowywać nadwyżkę materiałów budowlanych lub sprzedawać je na własną rękę.
Warto znaleźć solidnego Partnera –
01.
Marzenie
Jak już zapadnie decyzja o spełnieniu marzenia – budowy domu, my w tym pomożemy
02.
Początek
Zapraszamy z wybranym projektem, kosztorysem oraz szczegółowymi informacjami o realizacji.
03.
Nasza pomoc
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, dobierzemy odpowiednie materiały do realizacji oraz wycenimy kompleksowo wszystkie materiały potrzebne do budowy
04.
Przygotowanie materiałów
Po akceptacji oferty przygotujemy w magazynie potrzebny materiał. Dzieki temu nie będzie opóźnień realizacji.
05.
Dostawy
Dysponujemy własnym transportem – wywrotka, HDS, sam dostawczy oraz współpracujemy z wieloma spedycjami. Potrzebne materiały dostarczamy w umówionych terminach
06.
Zakończenie budowy
Na zakończenie realizacji mozemy podsumować koszty materiałów zuzytych do budowy. Państwo możecie cieszyc sie swoim nowym, wymarzonym domem.
Jak przygotować się do budowy domu pod kątem zapotrzebowania na materiały budowlane?
- Przygotujmy zestawienie ilości potrzebnych materiałów budowlanych. Zapiszmy na kartce wszystko, co potrzebujemy i orientacyjne ilości tych materiałów.
- Z takim zestawieniem odwiedźmy okoliczne składy budowlane, przedstawmy przygotowaną listę. Pamiętajmy, że ceny możemy negocjować.
- W przypadku, gdy kupujemy materiały i narzędzia na własną rękę zakupy najlepiej robić w jednym składzie, ponieważ firma doceni lojalnego i solidnego klienta, który może u nich zostawić sporo gotówki. Jest to także udogodnienie ze względu na logistykę.
- Najlepiej wybrać skład budowlany, który znajduje się w odległości maksymalnie 50 km od budowy domu. Zaopatrzenie się w niezbędne materiały w pobliskim składzie eliminuje problem, jakim jest koordynowanie transportu i zmniejsza znacznie koszty ponoszone na ten cel.
- Czasami może okazać się, że ceny w sklepach internetowych są niższe niż w składach, jednak weźmy pod uwagę cenę transportu. Może okazać się, że zapłacimy drożej. Zwróćmy uwagę, na szybkość dostawy i możliwość reklamacji.
- Jeśli znamy kogoś, kto również buduje dom, porozmawiajmy z nim. Kupując z sąsiadem zamawiamy więcej materiałów budowlanych, więc może okazać się, że razem uzyskamy jeszcze większe rabaty.
- Jeśli możemy, zakontraktujmy wszystkie materiały, które zamierzamy kupić, zimą lub wczesną wiosną. Wtedy kupimy materiały po niższych cenach, a skład budowlany przechowa wszystko do czasu, aż rozpoczniemy budowę.
- Kupując duże ilości najczęściej transport jest wliczony w cenę materiału. Pamiętajmy o tym.
- Jeśli mamy czas, możemy poszukać promocji na stronach składów budowlanych.
UWAGA!
Kupując materiały budowlane online bądźmy bardzo ostrożni, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z ofertami na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych, w których interesujące nas materiały proponowane są w bardzo korzystnych cenach. Unikajmy transakcji, w których ogłoszeniodawca wymaga od nas zaliczki na poczet zakupu materiałów drogą internetową.